2020-06-08

Berte trošku ohľad na peňaženku – 5 jednoduchých rád

Leto už v plnej vážnosti klope na dvere. Teplo, spev vtákov a zeleň majú moc vyvolať v nás lepšiu náladu. Možno je načase vytvoriť ten pocit leta vo vašej peňaženke? V tomto článku prinášame 6 rád, ako môžete oživiť svoje financie a poupratovať v nich.

Biely finančný mesiac

Biely finančný mesiac znamená, že budete míňať peniaze iba na nevyhnutné veci, napríklad pevné výdavky ako jedlo a bývanie. Takto zistíte, koľko peňazí dokážete ušetriť.

Paušál a služby

V dnešnom svete streamovania a paušálov peniaze odídu veľmi jednoducho. Odporúčame prehodnotiť jednotlivé služby a skúste sa odhlásiť z tých, ktoré nepoužívate každý deň.

Vyčerpávajúce každodenné výdavky

Každodenné výdavky ako obed v reštaurácii, káva, tabak a cigarety môžu pôsobiť ako „menšie“ výdavky. Keď ich však na konci roka zrátate, často zistíte, že ide o dosť veľkú sumu. Inými slovami, pokúste sa stanoviť pre svoje peniaze priority trochu inak. Náročné, ale užitočné!

Mesačné úspory

Je možno načase začať sporiť na ďalší polrok už teraz? Vďaka tomu si zabezpečíte, že budete môcť robiť, čo chcete, a budete na to mať. Stanovte si sumu peňazí, ktorú každý mesiac prevediete na sporiaci účet. Keď sa daný polrok priblíži, zistíte, že ste nasporili pekný balík bez toho, aby ste si to uvedomovali.

Poistenie a dohoda

V súčasnosti existuje množstvo spoločností, ktoré pomôžu spotrebiteľom nájsť to najlepšie poistenie a rôzne typy dohôd z hľadiska ceny aj kvality. Možno je už načase, aby ste prehodnotili svoje súčasné poistenia, pôžičky a dohody a ušetrili tak pár stoviek.